Aktuality

DISTANČNÍ VÝUKA OD 1. DO 21. BŘEZNA 2021

1. 3. 2021Aktuality

Na základě krizového opatření vlády České republiky se ode dne 27. února do 21. března 2021 omezuje provoz středních škol a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na středním vzdělávání ve školách s výjimkou:

  1. individuální konzultace (pouze jeden žák nebo student a jeden pedagogický pracovník),
  2. konání závěrečných zkoušek, maturitních zkoušek, a to bez omezení počtu osob,
  3. konání komisionálních opravných a komisionálních náhradních zkoušek na středních školách.

Více informací naleznete zde: Omezení provozu škol a školských zařízení od 1.3.2021

V tomto období tedy bude veškerá výuka probíhat pouze distanční formou.

V případě zájmu budou žákům v době jejich distanční výuky na základě dohody s jednotlivými pedagogy umožněny prezenční individuální konzultace (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník).

V celém areálu školy včetně všech vnitřních prostor je zakázán pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor (např. FFP2, KN 95, vždy bez výdechového ventilu).

Více informací naleznete zde: Nošení ochranných prostředků dýchacích cest od 1.3.2021

Praktická výuka jízd žáků v autoškole je povolena a bude probíhat dle plánu formou individuálních konzultací. Ve výcvikovém vozidle je nutné použít respirátor alespoň třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu.

Z obecného zákazu pohybu mezi okresy je mimo dalších i výjimka pro cesty za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí (autoškola) a na zkouškách. Všem osobám, které dosáhly věku alespoň 15 let a využívají této výjimky, je nařízeno prokázat důvodnost využití výjimky písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu výjimky.

Více informací naleznete zde: Omezení volného pohybu osob od 1.3.2021

Vzor čestného prohlášení: Vzor formuláře pro cesty mimo okres

 

Konkrétní informace a termíny opravných komisionálních zkoušek budou sděleny telefonicky a budou se konat v týdnu od 15. března 2021.